Gdzie zrobić kurs na opiekuna w żłobku?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: http://www.opiekun.net/kursy/1/szkolenie-na-opiekuna-w-zlobku-lub-klubie-dzieciecym/src-BlogOp

Praca z dziećmi do lat 3 wiąże się ze sporymi kompetencjami społecznymi oraz kwalifikacjami do opieki nad tak małymi dziećmi. Dla niektórych może wydawać się, że to praca tylko dla kobiet, co nie jest prawdą, bo coraz więcej panów zatrudnia się w roli opiekuna w żłobku. Artykuł ten przybliży Wam wymagane kompetencje na stanowisku opiekuna w żłobku oraz przedstawi najlepsze rozwiązanie potwierdzenia swoich kwalifikacji.

Aby pracować jako opiekun w żłobku należy być osobą pełnoletnią, komunikatywną, otwartą, empatyczną, niekaralną oraz posiadającą odpowiednie kwalifikacje. Pisząc o wymaganych kwalifikacjach, trzeba rozumieć, że chodzi o odpowiednią wiedzę z zakresu opieki nad dziećmi, psychologii, biologii, fizjologii, wychowania oraz animowania czasu wolnego, zgodną z wszelkimi wymogami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W zakres znaczenia słowa ‘kwalifikacje’, wchodzi również doświadczenie czyli praktyka w konkretnym kierunku, tutaj opiece nad dziećmi do lat 3. A jeśli posiadamy takie kompetencje, to co zrobić, by nabyć odpowiednie kwalifikacje?

Kurs na opiekuna w żłobku powinien trwać 280h, w tym powinien mieć przewidzianą 80h praktykę, niezależnie od formy kształcenia. Na polskim rynku funkcjonuje wiele różnych metod kształcenia poczynając od metod stacjonarnych do niestacjonarnych. Najmodniejszą formą, a zarazem najbardziej innowacyjną i praktyczną jest wybór nauki w formie kursów e-learningowych. Jest to opcja, dzięki której zaoszczędza się czas oraz pieniądze, a cała zdobyta wiedza, wraz z praktykami, jest zgodna z wymogami MPiPS. Sprawdzone i wiarygodne kursy posiada w swojej ofercie portal opiekun.net.

Coraz więcej osób wybiera tę formę kształcenia, ponieważ pozwala ona podejść do nauki w sposób elastyczny i innowacyjny. Kursant ma dostęp do materiałów z każdego miejsca na ziemi, ponieważ są one przekazywane online. Ponadto, taki kurs można skończyć nawet w 1 miesiąc, dzięki czemu można szybciej podjąć zatrudnienie, nie czekając kilku lat na uzyskanie takich samych kwalifikacji.

Kurs na opiekuna w żłobku online daje możliwość zdobycia zaświadczenia zgodnego ze wszelkimi wymogami MPiPS bez wychodzenia z domu, a cały proces nauczania trwa szybciej, przyjemniej, zgodnie z wymogami MPiPS i jest tańszy.