Na co zwrócić uwagę wybierając kurs na opiekuna dziennego?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: http://www.opiekun.net/kursy/4/szkolenie-dla-dziennego-opiekuna/src-BlogOpie

Praca z dziećmi dla jednych wydaje się pracą marzeniem, a dla drugich bardzo męczącym zawodem. Nie należy jednak zapominać, że praca ta jak każda inna posiada wady i zalety. W tym artykule przedstawimy plusy i minusy pracy opiekuna dziennego.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej określa, że opiekun dzienny podejmuje zorganizowaną opiekę nad dziećmi w wieku do trzech lat. Taka organizacja opieki daje możliwość zorganizowania instytucjonalnej opieki w niewielkich gminach wiejskich, gdzie nie ma potrzeby otwierania żłobka bądź klubu dziecięcego, ze względu na niewielką liczbę dzieci w wieku żłobkowym w tych gminach. Opiekun dzienny może sprawować opiekę na obrzeżach wielkich aglomeracji miejskich, gdzie nie ma rozbudowanej infrastruktury. Pod jego opieką mogą znajdować się dzieci w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia do lat trzech, w ilości do maksymalnie pięciu dzieci.

Opiekun dzienny, powinien mieć ukończony przynajmniej 18 rok życia i szkołę średnią. Powinna to być osoba odpowiedzialna, kreatywna, empatyczna, cierpliwa i przede wszystkim lubiąca pracę z tak małymi dziećmi. Jeżeli jesteś osobą, która lubi pracę z dziećmi, spełnia powyższe wymogi kompetencyjne i chce pracować w warunkach domowych to praca opiekuna dziennego wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Trzeba jedynie pamiętać, że kandydat na opiekuna dziennego musi posiadać pisemne potwierdzenie swoich kwalifikacji.

Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie kursu online. Zgodnie z MPiPS kurs na opiekuna dziennego powinien trwać 160 godzin, w tym powinien posiadać 30 godzin praktyki zawodowej. Zgodny z tymi wymogami kurs na opiekuna dziennego online proponuje portal opiekun.net.

Kursy e-learningowe są doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby ceniącej sobie komfort nauki, łatwość dostępu do materiałów oraz zgodność treści ze wszelkimi standardami. Kurs na opiekuna dziennego online pozwala kursantom zaoszczędzić czas i pieniądze.  Treść materiałów zgodna jest z wymogami MPiPS, a ukończenie kursu, poprzez zdanie egzaminu, warunkuje otrzymanie zaświadczenia potwierdzającego nabyte umiejętności zgodne z obowiązującym wzorem MPiPS. Ponadto, nie trzeba odnawiać uzyskanych dokumentów, ponieważ są one dożywotnie i zapewniają pełne wymagane kwalifikacje.