Jak napisać ogłoszenie o opiece nad dzieckiem? Zostań opiekunką

jak napisać ogłoszenie o opiece nad dziećmi

Praca z dziećmi dla wielu osób jest spełnieniem marzeń i najlepszym możliwym zajęciem zawodowym. Aby jednak osoby poszukujące kogoś do opieki skorzystały z usług danej opiekunki, ważne jest jak napisać ogłoszenie o opiece nad dzieckiem. Sprawdź, co powinno znaleźć się w ogłoszeniu o możliwości zajęcia się dziećmi i co robi opiekunka do dzieci w ramach wykonywania swoich obowiązków. Ogłoszenie to początkowa forma kontaktu i jako pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne.

Co powinno znaleźć się w ogłoszeniu o możliwości podjęcia pracy jako opiekunka?

Zdarza się, że rodzice, wracając do pracy zawodowej, nie chcą zapisywać dzieci do takich instytucji jak żłobek czy przedszkole. Niekiedy też w pobliżu miejsca zamieszkania nie ma placówki, która spełniałaby określone oczekiwania. Wówczas bywa, że prawni opiekunowie decydują się na zatrudnienie opiekunki. Ponieważ powierzają opiekę nad swoimi dziećmi, biorą pod uwagę najmniejsze szczegóły. Aby zainteresować potencjalnych pracodawców, należy więc zacząć od dobrze przygotowanej informacji o poszukiwaniu zatrudnienia.

W kwestii tego, jak napisać ogłoszenie o opiece nad dzieckiem, kluczowe jest przede wszystkim podanie danych kontaktowych, w tym imienia i nazwiska, a także podkreślenie faktu posiadania doświadczenia czy odpowiednich kwalifikacji. Nie mniej ważny jest również zakres obowiązków, jaki może podjąć opiekunka. Często mile widziana jest także pomoc w prowadzeniu domu. Istotna jest też dostępność czasowa, w tym informacja o możliwości pracy w weekendy lub jej braku.

ZDOBĄDŹ PODSTAWOWĄ WIEDZĘ I PRZYGOTOWANIE DO OPIEKI NAD DZIECKIEM I WYBIERZ „SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZA W ŻŁOBKU LUB KLUBIE DZIECIĘCYM”

W jaki sposób sformułować ogłoszenie o opiece nad dziećmi?

Ogłoszenie o chęci podjęcia pracy w charakterze opiekunki do dzieci powinno być schludne i przemyślane. Warto podzielić je na części tematyczne, takie jak dane kontaktowe, zakres możliwych do podjęcia obowiązków, posiadane kwalifikacje i doświadczenie, dodatkowe plusy i dostępność. Dobre ogłoszenie powinno być napisane poprawną polszczyzną z unikaniem dość zawiłych, długich i skomplikowanych zdań. Może to wprowadzić chaos do treści i zdezorientować osobę zainteresowaną współpracą.

Ponadto do profesjonalnego ogłoszenia o chęci podjęcia pracy jako opiekunka warto też dodać zdjęcie. Aspekty wizualne są dla rodziców istotne i znacznie chętniej skontaktują się z osobami, które widzą, choćby na zdjęciu. Pierwsze wrażenie bywa w tym przypadku kluczowe.

Jak napisać ogłoszenie o opiece nad dzieckiem – kwalifikacje i doświadczenie

Należy pamiętać, że w kwestii tego, co robi opiekunka, niezwykle ważne jest przygotowanie, ale też doświadczenie. W dobrym ogłoszeniu nie może zabraknąć dokładnie zaprezentowanych informacji na ten temat. Należy tu wyraźnie przedstawić posiadane certyfikaty, zaświadczenia, a także wyszczególnić dotychczasowe doświadczenie. Jeżeli dana osoba pracowała z dziećmi w kilku miejscach i w różnym charakterze, warto takie informacje zawrzeć w punktach.

co robi opiekunka do dzieci

Dobrze jest też dodać w ogłoszeniu informację o posiadaniu rodzeństwa, jeżeli dana osoba jest np. najstarsza lub ma już własne dzieci. To również cenne doświadczenie, które często pomaga uzyskać zatrudnienie osobom wyłącznie z podstawowymi szkoleniami i bez doświadczenia zawodowego.

Co jeszcze warto dodać do ogłoszenia?

Rodzice często poszukują dla swoich podopiecznych nie tylko profesjonalnej opieki, ale również możliwości poszerzania wiedzy czy umiejętności. W ogłoszeniu o chęci podjęcia pracy jako opiekunka warto dodać informacje o różnego rodzaju posiadanych umiejętnościach lub innych kursach niezwiązanych bezpośrednio z opieką. Może to być umiejętność gry na instrumencie, wspólnego rysowania z dzieckiem czy wspólna nauka języka obcego poprzez zabawę, a także pomoc opiekunom np. w robieniu codziennych zakupów czy przygotowywaniu posiłków. Dobrym wyborem dla osób, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności przydatne w opiece nad dziećmi, będzie ,,Szkolenie dla wolontariusza w żłobku lub klubie dziecięcym” dostępne na platformie dydaktycznej Krajowego Instytutu Medycznego. Aby móc przystąpić do szkolenia należy mieć ukończone 18 lat. Poosiadamy zgodę Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na organizację kursu i jest on prowadzony zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. i Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2011 r. Absolwent po ukończeniu szkolenia otrzymuje stosowne zaświadczenie.