Pomysł na biznes w domu dla mam: opieka dzienna

pomysł na biznes dla młodej mamy

Urlop macierzyński to z jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety, która dopiero co została świeżo upieczoną mamą. Jednak czas ten można również spożytkować w sposób, dzięki któremu da się zorganizować dodatkowy zarobek i pomoc dla domowego budżetu. Jednocześnie to świetny sposób, aby wspomóc rozwój własnego dziecka. Mowa tu o opiece dziennej. To doskonały pomysł na biznes w domu dla mam i jednocześnie inwestycja w wiedzę oraz umiejętności właściwego postępowania z dziećmi.

Prowadzenie opieki dziennej z domu – zalety

Pomysł na biznes dla młodej mamy w postaci rozpoczęcia pracy jako opiekun dzienny to zajęcie, które warto rozważyć, zarówno jeszcze podczas przebywania na urlopie macierzyńskim, jak i tuż po nim. Zajęcie to polega na prowadzeniu opieki dla małej liczby dzieci m.in. w niewielkich gminach wiejskich, gdzie nie ma potrzeby otwierania żłobka, jak i w dużych miastach, gdzie miejsc w takich instytucjach brakuje.

Opiekun dzienny ma możliwość realizacji powołania w zakresie opieki nad dziećmi i realnego wpływania na rozwój maluchów. To także ogromny udział w rozwijaniu umiejętności i obserwowaniu postępów. Poprzez konieczność nieustannego, kreatywnego reagowania na potrzeby dzieci, opiekun dzienny sam również rozwija swoje umiejętności i zdolności. Pomysł na własny biznes dla mamy jako opiekun dzienny to również ogromne prawdopodobieństwo niemal natychmiastowego rozpoczęcia pracy zarobkowej. Zapotrzebowanie na tego typu osoby jest obecnie ogromne zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach.

Sporą zaletą pracy jako opiekun dzienny jest także niewielka grupa podopiecznych w porównaniu do żłobków, możliwość pracy na własnych zasadach, a także elastyczność godzin zajmowania się dziećmi. Taki zawód nie wyklucza sprawowania jednoczesnej opieki również nad swoim dzieckiem.

ZDOBĄDŹ NIEZBĘDNE UMIEJĘTNOŚCI I WIEDZĘ DO PROWADZENIA WŁASNEGO BIZNESU W OPIEKOWANIU SIĘ DZIEĆMI. WYBIERZ „SZKOLENIE DLA DZIENNEGO OPIEKUNA”!

Jak zostać opiekunem dziennym – wymagania formalne

Opiekun dzienny to osoba, która musi posiadać odpowiednie przygotowanie od strony formalnej. Niezbędna jest wiedza oraz umiejętności do pracy z dzieckiem, które ukończyło 20. tydzień życia. Dlatego opiekunem dziennym może zostać osoba, która z zawodu jest położną, pielęgniarką, opiekunką dziecięcą, nauczycielem wychowania przedszkolnego lub edukacji wczesnoszkolnej, ale też ktoś, kto zdecyduje się na szkolenie na dziennego opiekuna.

Opieka dzienna we własnym domu – warunki lokalowe

Opiekun dzienny to pomysł na biznes w domu dla mam, które mogą prowadzić swoją działalność także we własnym miejscu zamieszkania, także w mieszkaniu. Ważne jest, aby zapewnione zostały właściwe warunki higieniczno-sanitarne i kwestie związane z ochroną przeciwpożarową. Należy też zadbać o bezpieczeństwo maluchów oraz odpowiednio oddzielić strefę prywatną domu lub mieszkania od przestrzeni, w której znajdują się dzieci.

Opiekun dzienny – jak stworzyć dobry biznesplan?

Warto pamiętać, że opiekun dzienny jako pomysł na biznes dla młodej mamy także wymaga zainwestowania pewnych środków finansowych i zaplanowania niezbędnych działań. Trzeba uwzględnić tu biznesplan, a w nim umieścić kwoty związane z aspektami formalnymi, pozwoleniami, ubezpieczeniem i kosztami prowadzenia działalności wraz z rozliczeniami

pomysł na biznes w domu dla mam

Warto też w stosownym biznesplanie zawrzeć wyposażenie swojej domowej placówki w zabawki, przybory dziecięce i inne potrzebne akcesoria, które trzeba będzie na bieżąco uzupełniać.  

Praca opiekuna dziennego – z jakimi wyzwaniami trzeba się mierzyć?

W pracy opiekuna dziennego trzeba zachować szczególną czujność i uwagę. To zadanie dla osób wykazujących się cierpliwością i empatią, a także pomysłowością. Wszystkie te cechy stanowią umiejętności posiadane przez młode mamy. Dlatego opiekun dzienny to idealny pomysł na biznes w domu. Dla mam, które chcą zdobyć odpowiednie umiejętności, dobrą propozycją będzie ,,Szkolenie dla Dziennego Opiekuna” dostępne na platformie dydaktycznej Krajowego Instytutu Medycznego. Posiadamy zgodę Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na organizację kursu. Sam kurs natomiast jest zgodny z ustawą o opiece nad dziećmi do 3 roku życia z 04.02.2011 i rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej z 25.03.2011. Absolwent po ukończeniu kursu otrzymuje zaświadczenie. Ponadto dzięki dostępowi do platformy dydaktycznej, nauka przebiega w wygodny sposób z pogodzeniem nabywania umiejętności i wiedzy bez rezygnowania z codziennych obowiązków.