Szukasz pomysłu na mały biznes w domu? Co powiesz na opiekę?

pomysł na biznes w domu

Codzienne dojazdy do pracy, stanie w korku, ciągły pęd i niekończące się wymagania szefa powodują, że od dawna nie lubisz swojej pracy? Być może to dobry czas na zmiany i rozpoczęcie działania na własny rachunek. Aby jednak zrealizować taki zamiar, trzeba mieć dobry pomysł na biznes w domu. Jednym z nich jest opieka dzienna, którą można prowadzić również w swoim miejscu zamieszkania. Sprawdź, jak zrealizować pomysł na mały biznes w domu i zmień swoją rzeczywistość na lepsze!

Pomysły na biznes w domu – czym się kierować?

Obecnie można zdecydować się na wiele różnych opcji zarówno w ramach pracy zdalnej, jak i realizowanej na podstawie nowo nabytych umiejętności. Przebranżowienie się nie stanowi dziś większego problemu m.in. dzięki dostępowi do wielu kursów specjalistycznych. Możliwe jest również podjęcie zatrudnienia zarówno w firmach, organizacjach i instytucjach, jak i działanie na własny rachunek bez studiów kierunkowych, a jedynie na podstawie określonych kwalifikacji nabytych właśnie na drodze konkretnego szkolenia czy kursu.

Jeżeli jednak zastanawiamy się, jaki pomysł na mały biznes w domu może się sprawdzić, z pewnością warto postawić na zajęcia, w których będziemy mogli realizować swoje pasje, zainteresowania i jednocześnie się rozwijać. Warto wybrać też zajęcie, które będzie ciekawe i pozwoli nam się rozwijać, a jednocześnie umożliwi organizację działania na własnych zasadach i warunkach. Doskonałym wyborem może być opiekun dzienny i stworzenie punktu we własnym domu lub mieszkaniu.

ZDOBĄDŹ CENNĄ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI DO OPIEKI NAD DZIEĆMI. WYBIERZ „SZKOLENIE DLA DZIENNEGO OPIEKUNA”!

Pomysł na biznes w domu – ile można zarobić jako dzienny opiekun?

Średnie wynagrodzenie opiekuna dziennego to obecnie 4 090 zł brutto. Jednak osoba, która zdecyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej i otworzenie punktu opieki dziennej może liczyć na znacznie więcej. Kwestia zarobków w dużej mierze zależy też w tym przypadku od wielkości miasta czy też oferty, jaką przygotuje dla podopiecznych opiekun dzienny. Możliwe jest dodatkowe zorganizowanie różnego rodzaju zajęć podczas przebywania dzieci pod opieką i inne formy aktywności.

Dla osób, które lubią dzieci, a jednocześnie są kreatywne, zaangażowane i nie boją się wyzwań, tego rodzaju pomysł na biznes w domu może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Pomysł na mały biznes w domu a warunki lokalowe – czy trudno jest zacząć?

Odpowiednie przygotowanie danego lokalu do prowadzenia opieki dziennej, w tym własnego domu lub mieszkania nie należy do trudnych zadań. Spełnione muszą być odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne, a także kwestie związane z ochroną przeciwpożarową. Ponadto należy zadbać o przyjazne stanowisko do zabawy i leżakowania oraz wyposażenie przestrzeni we właściwe zabawki.

Organizując opiekę dzienną we własnym domu, trzeba też szczególną uwagę zwrócić na zabezpieczenie posiadanych przedmiotów przed dziećmi. Istotne są tu względy bezpieczeństwa oraz możliwy dostęp podopiecznych do rzeczy prywatnych.

pomysł na mały biznes w domu

Kto może zostać dziennym opiekunem?

Dzienny opiekun to pomysł na mały biznes w domu dla osób, które nie mają pozbawionej lub ograniczonej władzy rodzicielskiej albo wypełniają obowiązek alimentacyjny. Osoby chcące pracować jako opiekun dzienny nie mogą też być skazane prawomocnym wyrokiem za popełnienie umyślnego przestępstwa, w tym także na tle seksualnym.

Konieczne jest również odbycie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz rękojmia odpowiedniego sprawowania opieki nad dziećmi.

Wykształcenie i umiejętności a praca jako opiekun dzienny

Osoba, która zainteresowana jest zmianą dotychczasowego zatrudnienia i rozpoczęciem pracy jako opiekun dzienny na własny rachunek, powinna posiadać określone umiejętności i wiedzę. Taką działalność może prowadzić m.in. pielęgniarka, położna, nauczyciel wychowania przedszkolnego, opiekun żłobka, ale też osoba, która zrealizuje “Szkolenie dla dziennego opiekuna” dostępne na platformie dydaktycznej Krajowego Instytutu Medycznego. Po ukończeniu kursu absolwent otrzymuje stosowne zaświadczenie. Posiadamy zgodę Ministra Rodziny i Polityki Społecznej na organizację kursu. Sam kurs natomiast jest zgodny z ustawą o opiece nad dziećmi do 3 roku życia z 04.02.2011 i rozporządzeniem ministra pracy i polityki społecznej z 25.03.2011.