Gdzie może pracować opiekunka dziecięca?

gdzie może pracować opiekunka dziecięca

Opiekunka dziecięca to zawód, który wielu osobom przynosi ogromną satysfakcję. W końcu można mieć wpływ na rozwój i zainteresowania młodego człowieka oraz obserwować to, jak rośnie i nabywa z naszą pomocą nowe umiejętności. Wbrew obiegowej opinii opiekunka wcale nie musi poszukiwać zatrudnienia wyłącznie u osób prywatnych, chociaż również. Dowiedz się, gdzie może pracować opiekunka dziecięca.

Prywatne gospodarstwa domowe

Gdzie może pracować opiekunka dziecięca? Oczywiście pierwszym skojarzeniem jest świadczenie takich usług z dojazdem do domu klienta. Opiekunka wówczas zamieszcza ogłoszenie na lokalnej tablicy ogłoszeń lub w Internecie, w którym opisuje swoje kwalifikacje i doświadczenie. Następnie kontaktują się z nią zainteresowani rodzice, a ona dojeżdża pod odpowiedni adres i tam świadczy swoje usługi.

BY PODJĄĆ PRACĘ JAKO OPIEKUNKA, ZAPISZ SIĘ NA „SZKOLENIE DLA DZIENNEGO OPIEKUNA”, DZIĘKI KTÓREMU NABĘDZIESZ POTRZEBNĄ CI WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI.

Firma zrzeszająca opiekunki lub agencja pracy

Częstym miejscem zatrudnienia opiekunek są firmy zrzeszające nianie lub agencje pracy stałej czy też tymczasowej w kraju i za granicą. Zaletą pracy w takiej firmie jest to, że zawsze można zwrócić się po pomoc do lidera, a kwestie organizacyjne związane z zatrudnieniem załatwia za osobę zainteresowaną agencja. Dzięki temu można pracować legalnie i bezpiecznie. Ważne jest jednak to, by znaleźć do współpracy firmę godną zaufania. Istotne jest to, by oferowała ona niezbędne wsparcie w razie potrzeby, opłacała składki emerytalne i ubezpieczenie, oferowała umowę oraz w przypadku pracy za granicą – bezpłatny transport na miejsce, w którym świadczone będą usługi.

Sale zabaw w centrach handlowych i kulkolandy

Sale zabaw w centrach handlowych i tzw. kulkolandy to świetne miejsca, w których można znaleźć zatrudnienie. Są w większości większych galerii handlowych w polskich miastach, a w jednej lokalizacji pracuje zazwyczaj kilka osób, które zajmują się opieką nad dziećmi. Rodzice zostawiają swoje pociechy w takim miejscu za odpowiednią opłatą, a sami udają się na zakupy. Dzięki temu dziecko nie nudzi się w tym czasie, a może pobawić się z rówieśnikami i skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnych dla niego rozrywek – oczywiście pod czujnym okiem opiekunki.

Kąciki zabaw dla dzieci podczas wesel i pikników rodzinnych

Kąciki zabaw dla dzieci podczas wesel i pikników rodzinnych to dobry wybór dla opiekunek, które potrafią organizować dzieciom czas w sposób kreatywny. Często nazywa się je także animatorkami i hostessami. W tego rodzaju pracy najczęściej wydziela się miejsce, w którym dzieci przebywają z opiekunką i oddają się różnego rodzaju działalności plastycznej, technicznej czy rozrywkowej. Mogą malować buzie farbkami, tworzyć rozmaite rysunki, układać puzzle, kolorować kolorowanki, a nawet bawić się długopisami 3D.

gdzie może pracować opiekunka dziecięca

Stanowiska świąteczne w galeriach

Na stanowiskach świątecznych w galeriach bardzo popularne jest wspólne ozdabianie baniek i innych ozdób na choinkę czy też robienie drobnego rękodzieła, które dzieci mogą później podarować rodzicom pod choinkę. Rodzice pozostawiają na nich dzieci pod okiem opiekunek, jeżeli teren jest zamknięty. W przypadku stanowisk otwartych częściej obserwują z boku, jak ich pociecha się bawi.

Placówki pobytu dziennego

Opiekunki do dzieci mogą poszukiwać zatrudnienia również w żłobkach, do których rodzice przywożą swoje dzieci około godziny 6 rano, a następnie odbierają około 17. W takich miejscach pełni się opiekę nad dziećmi, organizuje się im rozmaite zabawy i zajęcia rozwijające, karmi się je i uczy prawidłowych nawyków higienicznych oraz żywieniowych. Opiekunki dziecięce mogą poszukiwać pracy także jako pomoc w przedszkolu.

Jak zdobyć kwalifikacje do podjęcia pracy opiekunki?

Jeśli chcesz zostać opiekunką, koniecznie zainteresuj się kursami dostępnymi na platformie opiekun.net. Szczególnie pomocne w przyszłej pracy może okazać się „Szkolenie na Opiekuna w Żłobku lub Klubie Dziecięcym” lub „Szkolenie dla Dziennego Opiekuna”. Dzięki nim nabędziesz potrzebną wiedzę i umiejętności, a po zakończeniu kursu uzyskasz zaświadczenie zgodne z rozporządzeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Kształcić się możesz wygodnie przy pomocy platformy e-learningowej, w każdej wolnej chwili.