Jaką szkołę powinien ukończyć opiekun dziecięcy?

Więcej informacji na temat kursu znajdziesz na stronie: http://www.opiekun.net/kursy/4/szkolenie-dla-dziennego-opiekuna/src-BlogSzk

Nie ma szczególnych wymagań co do szkoły, jaką powinien ukończyć opiekun dziecięcy. Ważne natomiast jest aby opiekun dzienny miał ukończony 18 rok życia i przynajmniej szkołę średnią. Powinna to być osoba odpowiedzialna, kreatywna, empatyczna, cierpliwa i przede wszystkim lubiąca pracę z tak małymi dziećmi. Jeżeli jesteś osobą, która lubi pracę z dziećmi, spełnia powyższe wymogi kompetencyjne i chce pracować w warunkach domowych to praca opiekuna dziecięcego wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Trzeba jedynie pamiętać, że kandydat na opiekuna dziecięcego musi mieć ukończony obowiązkowy kurs trwający 160 godzin.

Zatem najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie kursu online. Zgodnie z MPiPS kurs na opiekuna dziecięcego powinien trwać 160 godzin, w tym powinien posiadać 30 godzin praktyki zawodowej. Zgodny z tymi wymogami kurs na opiekuna dziecięcego online proponuje portal opiekun.net.

Kursy e-learningowe są doskonałym rozwiązaniem dla każdej osoby ceniącej sobie komfort nauki, łatwość dostępu do materiałów oraz zgodność treści ze wszelkimi standardami. Kurs na opiekuna dziecięcego online pozwala kursantom zaoszczędzić czas i pieniądze.  Treść materiałów zgodna jest z wymogami MPiPS, a ukończenie kursu, poprzez zdanie egzaminu, warunkuje otrzymanie zaświadczenia potwierdzającego nabyte umiejętności zgodne z obowiązującym wzorem MPiPS. Ponadto, nie trzeba odnawiać uzyskanych dokumentów, ponieważ są one dożywotnie i zapewniają pełne wymagane kwalifikacje.